oczyszczanie

:: Ochudzanie - nadwaga
:: Produkt nr.1 TrimeX WMS
:: Produkty odchudzające
:: Ruch a zdrowie
:: Przyczny i typy otyłości
:: Oczyszczanie organizmu
:: Dieta zgodna z grupą krwi
:: Dieta rozdzielna
:: Enzymy-pomoc w trawieniu
:: Choroby a nadwaga
-Układ sercowo naczyniowy
- Stres
- Cukrzyca
- Zdrowie jelit
- Prostata
- Nowotwory
:: Odchudzanie - porady
:: Co można jeść po 19-tej

ZDROWE ODCHUDZANIE - OTYŁOŚĆ NADWAGA U DOROSŁYCH


Spalanie tkanki tłuszczowej - zrzucenie nadwagi

"Nie jest prawdą stwierdzenie, że cukier powoduje cukrzycę. Prawdziwą przyczyną jest niedobór albo niemożność działania insuliny - hormonu, który pomaga kontrolować poziom cukru w organiźmie. Oskarżanie cukru, to jak zaprzęganie konia za wozem"

Dr Gerald Bernstein - Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne

Cukrzyca jest przewlekłym stanem chorobowym, którego zespół objawów klinicznych jest następstwem zaburzeń gospodarki węglowodanowej w organiźmie. Cukrzyca to zaburzenie czynności trzustki, gruczołu produkującego insulinę. Brak lub niedobór insuliny powoduje więc wzrost poziomu nieprzetworzonego cukru we krwi.

cukrzyca Najpierw w żołądku następuje redukcja węglowodanów do cukrów prostych, głównie glukozy, a potem wchłaniane są one do krwiobiegu. Insulina odpowiada za transport glukozy z krwi do komórek w miejscach, gdzie znajdują się receptory insulinowe, zwłaszcza mięśni i za zachodzące w nich przemiany energetyczne.

Dlaczego jedni chorują na cukrzycę a inni nie ?

Do końca nie wiadomo. Obecnie uważa się, że skłonność do cukrzycy jest wrodzona, a chorobę wywołują czynniki środowiskowe. Może do nich należeć nieodpowiednie odżywianie, mała aktywność fizyczna, otyłość, długotrwały stres.

Są dwa główne typy cukrzycy:

Typ I- rzadszy, ale cięższy, który dotyczy przeważnie dzieci i osób młodych poniżej 35-ciu lat. Jest to postać młodzieńcza, ma przebieg nagły, występuje gwałtownie u zupełnie zdrowego dziecka. W tego typu cukrzycy konieczne jest podawanie insuliny, gdyż komórki trzustki są zniszczone, ten typ nazywa się także cukrzycą młodzieńczą albo insulinozależną.

Zespół objawów towarzyszących cukrzycy I-go typu: wzmożony apetyt, ogromne pragnienie, wzmożone wydzielanie moczu, ubytek masy ciała, senność i szybkie męczenie. Obniża się również odporność organizmu.

Typ II- cukrzyca dużo bardziej rozpowszechniona, która dotyczy na ogół ludzi powyżej 40 lat. Jak na ironię, osoby z tą postacią cukrzycy mają dużo własnej insuliny, ale nie działa ona, gdyż komórki są na nią oporne, czyli insulina nie działa na skutek zaburzeń receptorów insulinowych. Choroba może toczyć się wiele lat bezobjawowo (nawet przez 15 lat ) bez diagnozy klinicznej. Wykrywa się ją zbyt pózno, ponieważ w badaniach okresowych najczęściej bada się poziom cukru na czczo, natomiast poziom cukru należy określać półtorej godziny po posiłku lub zrobić tzw. krzywą cukrową, czyli profil glikemii dobowej, stwierdzający poziom cukru po posiłkach ( powinien wynosić 120 mg% ).

Jeśli spożywamy to ,co jest niezgodne z naszą grupą krwi, dochodzi do zaburzenia metabolizmu cukru we krwi, ponieważ lektyny niezgodne z grupą krwi blokują receprory insulinowe i to doprowadza do rozregulowania przemiany materii; stąd wzmożony apetyt, przybieranie na wadze i wystąpienie zespołu polimetabolicznego.

Nieodpowiednie leczenie i zaniedbania dietetyczne mogą doprowadzić do wielu groźnych powikłań: zawału serca, uszkodzenia wzroku, nerek, zaburzeń naczyniowych kończyn dolnych. Taka cukrzyca, zwana także insulinoniezależną, albo cukrzycą typu dorosłych, stanowi około 75% wszystkich przypadków.

Jak żyć i walczyć z cukrzycą ?

Oprócz zażywania leków poleconych przez lekarza, podstawą leczenia cukrzycy jako choroby metabolicznej jest dieta, oraz dodane do niej suplementy, które regulują zaburzenia metaboliczne.

"Podstawą diety cukrzycowej jest utrzymywanie stałego poziomu cukru we krwi. Można to osiągnąć, jedząc często, ale w niewielkich ilościach i wybierając pokarmy, które zawierają wolno uwalniające się węglowodany i białko. Zaleca się spożywanie orzechów z owocami, warzyw strączkowych, np. groszku, fasoli, kukurydzy, soczewicy, które zawierają zarówno wolno uwalniające się węglowodany, jak i białko. Należy unikać cukru we wszystkich, a zwłaszcza stężonych postaciach, np. skondensowanych soków owocowych, a także owoców zawierających szybko uwalniający się cukier: bananów, daktyli i suszonych owoców. Należy również wystrzegać się używek, które nadmiernie stymulują nadnercza, takich jak kawa, herbata, alkohol, papierosy i sól."

Patrick Holford "SMAK ZDROWIA"

UWAGA !

W cukrzycy jako chorobie metabolicznej ogromną rolę odgrywa odżywianie zgodne z grupą krwi.

Strona 1 2

[Rozmiar: 2227 bajtów] [Rozmiar: 2227 bajtów]
Designed by.::[[noni.zdrowe ]]::